17.11.2016

[PORADY] - JAK DOBRZE SIĘ UCZYĆ?

Za nami prawie trzy miesiące do szkoły, które minęły naprawdę szybko. Czasem lepiej, czasem gorzej, jednak nie zmienia to faktu, że przez te tygodnie głównym zajęciem była (i dalej jest) rzecz jasna szkoła. Dużymi krokami zbliżamy się do końca pierwszego półrocza (przypominam, że grudzień i styczeń już tuż tuż). Zaczyna się poprawianie ocen, staranie się o jak najlepsze stopnie. Jak więc przyjemnie zakończyć te miesiące z dobrymi ocenami? Tego dowiecie się w dzisiejszym poście. Zapraszam! 😇


SYSTEMATYCZNOŚĆ
Nie ma nic lepszego jak systematyczność. Dzięki nauce "z lekcji na lekcję" zaoszczędzicie ogrom czasu przy nauce na test. Zawsze stosuję tą metodę i gdy zbliża się termin sprawdzianu naprawdę wystarczy dobrze powtórzyć sobie wszystkie tematy i przyjemnie można zyskać dobrą ocenę.,a  nie uczyć się nagle na gwałt całego rozdziału (a jest oczywiste, że nikt nie opanuje w kilka godzin wszystkich tematów na pamięć, raczej to niemożliwe). Wiadomo, czasami nie jest łatwo np. nauczyć się z dnia na dzień nowego tematu na ten sam przedmiot, ale z czasem przyzwyczaicie się. 

MOTYWACJA
Motywacja i pozytywne myślenie odgrywają niezwykle dużą rolę. Musicie się motywach. Nawet chociażby faktem, że jesteście w stanie mieć jeszcze lepszą ocenę, bo po prostu wiecie, że na to Was stać. Pamiętajcie jednak, że każdy jest człowiekiem i nigdy nie jest w stanie zawsze nauczyć się pewnych rzeczy idealnie. Są gorsze i lepsze dni. 

ODPOCZYNEK 
Pamiętajcie jednak, że nauka idzie nam najlepiej gdy jesteśmy wypoczęci, pełni pozytywnej energii. Śpijcie odpowiednią ilość godzin, pijcie dużo wody i przede wszystkim nie zapominajcie o pożywnym śniadaniu i każdym innym daniu w ciągu dnia. 

Znalezione obrazy dla zapytania girl meets world school
zdjęcie: internet 

OWOCE
Owoce odgrywają ważną rolę. Jedzcie ich naprawdę dużo, bo witaminy to zdrowie, którego każdy potrzebuje. Zwłaszcza w wieku dojrzewania jest to naprawdę kluczowe dla dobrego samopoczucia. 

SŁÓWKA
Jeżeli ciężko jest Wam zapamiętać jakieś słówko to polecam sobie je napisać na małej karteczce samoprzylepnej i ustawić ją koło łóżka, biurka, na drzwiach pokoju bądź na obudowie telefonu. Za każdym razem jak na nią spojrzycie będziecie ją sobie przypominać. Ponadto używajcie kolorów, które lepiej wpływają na zapamiętywanie pewnych informacji.

KOLORY 
Wiedzieliście, że pisząc niebieskim wkładem długopisu zapamiętujecie więcej zapisanych informacji, niż jakbyście napisali je kolorem czarnym? 

ZNACIE KTÓREŚ HACKI? 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka