25.07.2016

Filmy na wakacje 2016

*niektóre z opisów pochodzą z jednego z artykułów na stopklatka.pl*

Wakacje to czas pełen spotkań z przyjaciółmi, grania w piłkę, czy ogólnie przebywania na świeżym powietrzu. Jednak coraz częściej u nas w Polsce pogoda w wakacje nie dopisuje. Co robić w takie dni? Nie wiem jak Wy, ale ja najbardziej lubię zrelaksować się przy jakimś ciekawym filmie. Dziś przedstawię Wam kilka Disney'owskich, i nie tylko, pozycji, które z pewnością Was zaciekawią. Zapraszam do czytania i oglądania!
Król Lew

Młody lwi król przychodzi na świat w afrykańskiej dżungli, a zatem jego wuj - Skaza - staje się dopiero drugim kandydatem do objęcia tronu. Skaza z bandą hien knuje plany zgładzenia ojca młodego Simby, Króla Mufasy i samego Simby. Mufasa zostaje zabity, a Simba przekonany, że śmierć ojca jest jego winą, ucieka z królestwa. Po latach wygnania wraca i postanawia przejąć tron. "Król Lew" to - według wielu - najlepsza animacja Disneya, a także jedna z lepszych bajek wszech czasów dla dzieci. Niezapomniana ścieżka dźwiękowa i scena, na której tylko najbardziej nieczuli widzowie nie uronili łzy... Dla wielu "Król lew" to jeden z najważniejszych filmów dzieciństwa.
Shrek

Kultowa opowieść o zielonym stworze i jego gadatliwym towarzyszu - ośle. Bajka zupełnie wywrotowa, po której animowany świat już nigdy nie będzie taki sam. Oto zamiast zwykłej opowieści dla dzieci otrzymaliśmy historię, która dzięki humorowi bawi również dorosłych. Świetny polski dubbing sprawił, że cytaty ze "Shreka" weszły do codziennego języka.
Gdzie jest Nemo?

Tytułowy Nemo to mała rybka, która zostaje wyłowiona z oceanu i trafia do akwarium w prywatnym gabinecie stomatologicznym. Na ratunek ruszają jej niezawodni przyjaciele z morskich głębin, któzy muszą pokonać wiele niesamowitych przeszkód.
Camp Rock

Mitchie to nastolatka, która desperacko pragnie spędzić wakacje na prestiżowym obozie rockowym, ale może to zrobić jedynie pod warunkiem, że będzie pracować w kuchni jako kucharka. Kiedy podczas obozu Mitchie próbuje w samotności swoich umiejętności w śpiewaniu słucha - ale nie widzi - jej nastolatni gwiazdor muzyki pop Shane i postanawia dowiedzieć się, kto kryje się za tym pięknym głosem. Ale najpierw Mitchie musi pokonać swoje lęki i wyjść z kuchni by wejść w kolorowe światła sceny i reflektorów. 
Teen Beach Movie

Brady i McKenzie uwielbiają surfing oraz dobrą zabawę i marzą o tym, aby wakacje mogły trwać całą wieczność. To życzenie spełnia się, kiedy magiczna fala przenosi ich w świat klasycznego plażowego musicalu z lat 60., gdzie królują śpiew i taniec, a atmosferę podgrzewa zaciekła rywalizacja miedzy motocyklistami a surferami. Pojawienie się Brady'ego i Mack zakłóca fabułę filmu - dwójka głównych bohaterów zakochuje się w nich, zamiast w sobie nawzajem! Jeśli przybyszom nie uda się sprawić, by historia wróciła na właściwe tory, zostaną uwięzieni w musicalu na zawsze!
Oglądaliście już te filmy?
Chcecie kolejną część tego postu?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka