29.06.2016

Recenzja ksiazki "Powrót na Wyspę Potępionych" ♥

Każdy prawdziwy fan "Następców" na pewno zna książkę  "Wyspa Potępionych", która jest wielkim sukcesem! Bowiem była numerem jeden listy bestsellerów w Empiku, a za granicą jednym z bestsellerów "New York Timesa", "USA Today" i "Wall Street Journal". Dzisiaj mam okazję zrecenzować kontynuację czyli książkę "Powrót na Wyspę Potępionych". Zapraszam Was do dalszej części wpisu, gdzie znajdziecie recenzję właśnie tej lektury.


13 czerwca nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się kontynuacja powieści "Wyspa Potępionych", która poprzedniego lata odniosła ogromny sukces. Jeżeli bacznie śledziliście różne stronki, to zapewne nie zdziwi Was fakt, iż lektura ta była numerem jeden listy bestsellerów w Empiku, a za granicą była naprawdę hitem. "Powrót na Wyspę Potępionych" to nic innego jak nowe przygody postaci dobrze znanych z "Następców". Mowa o potomkach czarnych charakterów z filmów Disneya: Cruelli de Mon (Carlos), Dżafara (Jay), Diaboliny (Mal) i Złej Królowej (Evie). Autorką pierwszej częsci i kontunuacji jest Melissa de la Cruz - wspaniała autorka nie tylko tych dwóch powieści. ale także książek z cyklu Błękitnokrwiści. Mieszka z mężem i córką w Los Angeles. 


Evie, Carlos. Mal i Jay (grupa uczęszczająca do liceum w Auradonie) otrzymują dziwne wiadomości ponaglające ich do powrotu do domu na Wyspę Potępionych. Mal nie może w to po prostu uwierzyć! Jest dziewczyną króla Bena i choć po częsci się zmieniła, jednak gdy myśli, że ktoś może próbować ją ustawiać nie wytrzymuje! Znajomi razem dochodzą do wniosku, że za sms-ami mogą stać ich rodzicie i by tego się dowiedzieć planują uciec do domu. Planują wszystko co do godziny, zmieniają stroje, byle by nikt nie zauważył, iż uciekają z Auradonu. Czy Następcy powrócą na wyspę i odgadną kto pisze złowrogie wiadomości? Czy historia będzie miała szczęśliwe zakończenie i okaże się czym jest mroczna sieć i grupa antybohaterów? W lekturze bardzo spodobało mi się zdecydowanie nawiązanie do świata współczesnego. Czy nazwa InstaRoyal Wam czegoś nie przypomina? Hmmm....Książka posiada dwa skrzydła. Jedno jest opisem fabuły, drugie zapoznaniem z autorką. "Powrót na Wyspę Potępionych" kosztuje około 30 zł.


Książkę polecam każdemu, kto pokochał "Następców" jak i tym, którzy lubią ciągłą akcję. Powieść jest idealna zarówno dla starszych jak i młodszych. Posiada 300 stron więc jestem pewna, że podczas wakacji, letniej podróży na wakacje sprawdzi się idealnie! :)


Owa lektura to niespodziewane zwroty akcji i ciągła akcja. Nigdy nie poczułam nudy czytając tę książkę i muszę przyznać, że ciężko się od niej oderwać. Jest idealna na letnie popołudnia na kocyku z lemoniadą obok. Zapraszam Was także serdecznie do mojej videorecenzji na moim kanale na YouTube (więcej info wkrótce): 
1 komentarz :

  1. Właśnie po twojej recenzji zamówiłam obie części
    blognonname.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka