06.05.2016

Wrotkomania - odcinek 1 + przygotowania do jazdy!

Pierwsza jazda na wrotkach brzmi ciekawie, prawda? Jesteś nieco zestresowana/y lub zdenerwowana/y, że któryś z kroków wykonasz źle, albo zaliczysz upadek? Głowa do góry! To przecież dopiero początki, a profesjonalna jazda przyjdzie może z czasem. Jak przygotować się do pierwszych ruchów na wrotkach? Na te i inne pytania odpowiedzą: Jeremi Sikorski, Sylwia Lipka oraz mistrz w jeździe na wrotkach. W rozwinięciu znajdziecie także moje wskazówki. Serdecznie zapraszam do dalszego czytania!FILMIK
Filmik pod nazwą "Wrotkomania - odcinek 1" jest powiązany z nowym serialem Diseny Channel - "Soy Luną". Został dodany na kanale Disney Channel Polska na platformie YouTube. W wideo wzięli udział: Jeremi Sikorski (piosenkarz), Sylwia Lipka (piosenkarka i youtuberka), a także Paulina Czapla (wicemistrzyni Polski w battle i speed slalom). W pierwszym odcinku dowiemy się co nieco o pierwszych trikach i ogólnych przygotowaniach do jazdy na wrotkach.


PRZYGOTOWANIA DO PIERWSZEJ JAZDY 
1. Nie stresuj się. Odpręż się przed jazdą. Możesz przeglądnąć różne poradniki dotyczące jazdy na wrotkach. Pamiętaj, że sukces, a w tym wypadku perfekcyjna jazda bez różnych wpadek przychodzi z czasem.

2. Gdy idziesz jeździć na wrotkach informuj o tym swoich rodziców, prawnych opiekunów. Powiedz im, gdzie zamierzasz jeździć (dokładna ulica w razie wypadku), a także na ile się wybierasz w owe miejsce. Jednak ten podpunkt tyczy się osób, które jeżdżą np. z koleżanką. Gdy jeździsz na wrotkach pod okiem rodzica, nie musisz się martwić. Pierwsza jazda koniecznie musi odbyć się przy dorosłym!!

3. Zanim zaczniesz jeździć, załóż ochraniacze na kolana, łokcie i kask na głowę. Elementy bezpieczeństwa zawsze są najważniejsze.

4. Wybierz do jazdy odpowiednią pogodę. Jeżeli jest niepewna, lepiej nie ruszać - może zastać Cię deszcz. Jeśli pogoda jest dobra - i tak zabierz na wszelki wypadek dodatkową kurtkę przeciwdeszczową lub bluzę. Przezorny, zawsze ubezpieczony.

5. Nie zapomnij o butelce napoju, a najlepiej wody. W ciepłe dni, przy zmęczeniu zdecydowanie się Wam przyda. Warto wziąć wafelek/owoc. Dzięki małej przekąsce odzyskasz potrzebną do jazdy energię.

6. Nigdy nie jeźdź po ulicach, lub po drogach, które nie są przeznaczone do jazdy. Najlepiej wybrać się na wrotkowisko, gdzie macie zapewnione bezpieczeństwo.

7. Teraz jesteś gotowy do pierwszej jazdy. Życzę Ci powodzenia i dużej radochy!

"Soy Luna" tylko w Disney Channel już 16 maja o 18:00! ;-)

2 komentarze :

  1. Oglądałam, Paulina jest świetną instruktorką. Jeremi i Sylwia szybko się uczą :D Gdy kupię wrotki, skorzystam z filmiku :)
    simplyzosia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Super filmik. Czekam na kolejny post

    swiatdisneya123.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka