05.12.2014

Urodziny Walta Disneya!

Uwaga! Dzisiaj jest bardzo ważny dzień dla historii Disneya :) Otóż kilkadziesiąt lat temu właśnie piątego grudnia, urodził się ... Walt Disney. Walt był jednym z największych producentów filmowych. Twórca znanej kreskówki na całym świecie - Myszka Miki.

Das Dschungelbuch

Walt Disney urodził się 5 grudnia 1901 roku w Los Angeles. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego udało mu się zdobyć 22 statuetki. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, największą korporację mediową świata.

Ciekawostki o Walcie Disneyu 

1. Nazwał Myszkę Miki po aktorze Mickey'm Rooney'u, z którym spotykała się jego mama.

2. W 1938 roku Akademia Filmowa uhonorowała go Oscarem normalnej wielkości i siedmioma miniaturowymi statuetkami za animację "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

3. Miał czwórkę rodzeństwa - Herberta, Roya O, Ruth oraz Raymonda.

4. W 1964 roku otrzymał odznaczenie Presidential Medal of Freedom przyznawane za zasługi 
na rzecz ochrony bezpieczeństwa USA bądź interesu narodowego tego państwa, 
pokoju na świecie, sztuki, bądź publiczne lub prywatne ważne przedsięwzięcia.

5. Zmarł na skutek asystolii w Los Angeles (Kalifornia, USA). Jego ciało spoczywa na cmentarzu w Glendale w Kalifornii, a nie jak głoszą plotki, że zostało zahibernowane i po 100 latach, czyli w 2066 roku  mają zostać mu przywrócone funkcje życiowe.

6. W 1939 roku reklamował samochody marki De Soto.

Oczywiście firma Disney również pamiętała o tej wielkiej postaci, to na prawdę smutne że Walt już nie jest wśród nas. Tworzył świetne filmy, które oglądamy do dziś, a potem wspominamy je jako cząstka naszego dzieciństwa. Wszystkiego najlepszego Walcie Disneyu :)


Post użytkownika Disney.

źródło: wikipedia, filmweb
A wy pamiętaliście? Podobają wam się bajki Walta?

2 komentarze :

  1. Jedna z kultowych postaci świata, człowiek, który oczarował dzieciństwo (nie tylko zresztą) milionom ludzi :) Osoba która niezmiennie mnie inspiruje ♥ nie bał się myśleć odważnie, używać kreatywności i niesamowitej wyobraźni do kreowania świata baśni, magii i niesamowitej atmosfery :) wszystkiego najlepszego!

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka