18.11.2014

#BDAYMICKEY - URODZINY MYSZKI MIKI!

Pamiętajcie, 18 listopada, czyli dziś swoje urodziny obchodzi Myszka Miki!

Życie tego bohatera jest choć fikcyjne, to bardzo realne. Jedna z najpopularniejszych postaci kojarzących się z Disneyem, Waltem Disneyem i oczywiście dzieciństwem ... Kto to? Oczywiście, któż by inny niż znana i lubiana Myszka Miki! No właśnie, dzisiaj swoje już kolejne urodziny obchodzi Miki :) Z tej oto okazji oczywiście składamy serdeczne życzenia, ale i również chcemy waz zapoznać z nieznanymi wam dotychczas faktami, z życia myszki.
Myszka Miki to wspaniała postać, stworzona przez Walta Disneya. Miki zadebiutował na ekranie 18 listopada 1928 roku. Zresztą sami przeczytajcie ...

      Jedna z najbardziej popularnych osobistości świata rozrywki – Myszka Miki – obchodzi swoje kolejne urodziny. Zadebiutowała na wielkim ekranie 18 listopada 1928 roku jako gwiazda pierwszej w historii kina dźwiękowej kreskówki (Parowiec Willie) w Colony Theatre w Nowym Jorku.

Miki to urodzony bohater i wieczny optymista. Jest zabawny, bywa lekko złośliwy i skory żartów, ale kiedy trzeba, nie waha się nagiąć kilku zasad w słusznej sprawie.  Miki jest rezolutny, a jego nieprzeciętna pomysłowość zawsze pozwala mu wydostać się z tarapatów. Dzięki sprytowi, odwadze i determinacji Miki jest zawsze górą. A najważniejsze, że uwielbia się śmiać. A my śmiejemy się razem z nim.


   Czy wiesz że ... ? 
  Miki zadebiutował w krótkometrażówce „Parowiec Willie” w 1928 roku. To pierwsza udźwiękowiona kreskówka w historii kina.
       Walt Disney wymyślił postać myszki w pociągu, gdzieś między Nowym Jorkiem a Los Angeles. Chciał dać jej na imię Mortimer, ale szczęśliwie zmienił zdanie za namową żony Lillian. Sam Walt Disney użyczał głosu Mikiemu aż do połowy lat czterdzistych.
  Miki jest uwielbiany na całym świecie. Jednak nie wszędzie jest znany pod tym samym imieniem. W Szwecji nazywa się Musse Pigg, w Chinach – Mi Lao Shu, a we Włoszech – Topolino.

I na koniec, nie przedłużając klasyczna kreskówka "Miki w szortach" ;)

ZŁÓŻCIE ŻYCZENIA MIKIEMU!
STO LAT MIKI!

1 komentarz :

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka