17.04.2014

Wielkanoc w Argentynie

W dzisiejszym poście dowiemy się jak wyglądają święta Wielkanocne w Argentynie.Każdy wie jak wygląda Wielka Noc w Polsce,ale każda Tinista powinna też wiedzieć jak wyglądają święta wielkanocne u Martiny Stoessel.Obchody wielkiej Nocy w Argentynie są podporządkowane tradycjom chrześcijańskim.Jednym z ważnych dni tego czasu jest oczywiście Niedziela Palmowa.Wierni w tym dniu święcą przyniesione ze sobą gałązki oliwne które do naszych palm nie mają w ogóle podobnego wyglądu.Bardziej nawiązują do liści palmowych z Jerozolimy.

Podczas Semana Santa(Świętego Tygodnia,Wielkiego Tygodnia) Argentyńczycy pielgrzymują do Tandil,miasta położonego dwie godz. drogi od Necochea. Wierni.Wierni biorą udział w modlitwach i rozważaniach pasyjnych na Via Crucis.

Argentyńczycy raczej nie przestrzegają wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w trakcie Wielkiego Tygodnia.Jednak tradycyjnie przyrządza się "empanadas de vigilia"-rodzaj pierogów z nadzieniem tuńczyka lub warzyw,które podaje się w dni Tridium Paschalnego z rybami i innymi lekkimi potrawami.

 ¡Felices Pascuas!Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy komentarz. Jeżeli macie jakieś pytania, chętnie odpowiemy. Macie sugestie lub propozycje? Poczytamy! :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka